Podyplomowe studia duszpasterstwo rodzin

upjp2_podpl_1450x650_wns07b.jpg

Podyplomowe studia duszpasterstwo rodzin

Czas trwania: 2 semestry

Podyplomowe studia duszpasterstwo rodzin stanowią ontynuację zapoczątkowanego przez kard. Karola Wojtyłę i dr Wandę Półtawską Studium Teologii Rodziny, które od ponad 50 lat prowadzone było przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Studia umożliwiają zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy o małżeństwie i rodzinie niezbędnej w pracy duszpasterskiej podejmowanej we współczesnych uwarunkowaniach. Adresowane są do osób świeckich, jak również duchownych (księży, sióstr zakonnych).  Studia dostarczają umiejętności do prowadzenia kursów dla narzeczonych oraz przygotowują do pracy w katolickim poradnictwie rodzinnym. Oferta kierowana jest dla każdego, kto chciałby zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności w zakresie duszpasterstwa rodzin, jak również poszerzyć swoją wiedzę na temat katolickiego nauczania na temat małżeństwa i rodziny.

Absolwenci uzyskują kwalifikacje do bycia doradcami i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami wspólnot parafialnych oraz przygotowują liderów ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, którzy w lokalnych społecznościach zajmą się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa i rodziny.

Dodatkowo w ramach studiów słuchacze zdobywają uprawnienia certyfikowanego nauczyciela w zakresie wybranej metody rozpoznawania płodności.

O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba, która posiada dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

kspawelgaluszka.png

ks. dr Paweł Gałuszka

Instytut Rodziny, Pedagogiki i Pracy Socjalnej
ul. Bernardyńska 3, pok. 51 (parter)