Podyplomowe studia etyka dla nauczycieli

Czas trwania: 3 semestry
Poziom Polskiej Ramy Kwalifikacyjnej: 7 PRK
Typ studiów: kwalifikacyjne

Podyplomowe studia etyka dla nauczycieli to studia w zakresie merytorycznego i dydaktycznego przygotowania do nauczania kolejnego przedmiotu: etyki. Przeznaczone są dla czynnych zawodowo nauczycieli, absolwentów studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich, na kierunkach, które dawały pełne przygotowanie do nauczania innego przedmiotu, którzy chcą zdobyć wiedzę, kompetencje i umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu etyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Studia obejmują swoim zakresem merytorycznym całość zagadnień zawartych w podstawie programowej do nauczania przedmiotu etyka w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej, a także praktyczną naukę warsztatu nauczyciela etyki. Szczególną cechą studiów jest aksjologia i etyka personalistyczna oraz związki etyki z filozofią przyrody w perspektywie zrozumienia relacji między nauką a religią.

Studia finansowane są ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Absolwenci posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne potrzebne do nauczania przedmiotu etyka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Nabywają nie tylko umiejętności analizy i interpretacji tekstów etycznych i filozoficznych, ale uczą się praktycznego zastosowania krytycznego myślenia w życiu codziennym, dzięki czemu stają się aktywnymi, samodzielnymi i twórczymi uczestnikami życia publicznego i są przygotowani do prowadzenia merytorycznych zajęć z różnymi grupami słuchaczy, którzy posiadają różne przekonania moralne i światopoglądowe.

O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba, która:

• posiada dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich, które dawały pełne przygotowanie do nauczania innego przedmiotu
  • jest czynnym zawodowo nauczycielem

projekt_bez_nazwy_3.png

o dr hab. Marek Urban, prof. UPJPII

Wydział Filozoficzny
ul. Kanonicza 9, pok. 203 (I piętro)