Podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla nauczycieli

upjp2_podpl_1450x650_wtt03.jpg

Podyplomowe studia teologiczno katechetyczne dla nauczycieli

Czas trwania: 4 semestry
Typ studiów: kwalifikacyjne

Podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne to studia w zakresie merytorycznego i dydaktycznego przygotowania do nauczania kolejnego przedmiotu: religii. Przeznaczone są dla nauczycieli, absolwentów studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na kierunkach, które dały pełne przygotowanie do nauczania innego przedmiotu, którzy chcą zdobyć wiedzę, kompetencje i umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu religia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Studia obejmują swoim zakresem merytorycznym całość zagadnień zawartych w podstawie programowej katechezy w szkole podsatwowej i ponadpodstawowej, a także praktyczną naukę warsztatau katechety.

Studia prowadzone są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sparwie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. 2021, poz. 890 z późn. zm.).

Absolwenci studiów uzyskują uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu - religii - w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.

O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba, która:

• posiada dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich
  • posiada kwalifikację do nauczania innego przedmiotu w szkole podstawowej i ponadpodstawowej

ksprofgmbaran.png

ks. dr hab. Grzegorz M. Baran