Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli

Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli

Poziom Polskiej Ramy Kwalifikacyjnej: 7
Typ studiów: kwalifikacyjne
Liczba semestrów: 4 semestry (695 godzin, w tym 90 godzin praktyk)
Łączna liczba punktów ECTS: 80 ECTS

Pozwól sobie odkryć nowe horyzonty Twojej kariery zawodowej dzięki Podyplomowym Studiom Teologiczno-Katechetycznym dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcji w Tarnowie. Czy jesteś gotów podjąć kolejny krok w swojej edukacyjnej podróży? Czy pragniesz poszerzyć swoje horyzonty i nauczać nowego przedmiotu? Nasze studia są przeznaczone specjalnie dla Ciebie – dla ambitnych nauczycieli, którzy pragną zdobyć wiedzę, kompetencje i umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu, jakim jest religia.

Zaprojektowane z myślą o pracujących nauczycielach, nasz program studiów łączy w sobie zarówno merytoryczne, jak i dydaktyczne aspekty przygotowania do nauczania. Bez względu na to, czy jesteś absolwentem studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, nasze studia podyplomowe dostarczą Ci pełnego przygotowania do nauczania religii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Wiemy, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Dajemy Ci teraz możliwość zastosowania swojego doświadczenia i pasji w nowym kontekście, stając się nauczycielem religii. Nauczanie jest nie tylko pracą, ale przede wszystkim powołaniem, misją, której celem jest kształtowanie umysłów i serc młodych ludzi.

Z nami zdobędziesz nie tylko nowe kwalifikacje, ale także zyskasz możliwość realizacji swoich osobistych i zawodowych aspiracji. Wiedza, którą zdobędziesz na naszych studiach, umożliwi Ci zrozumienie tematów z zakresu teologii i katechezy, a także da Ci narzędzia niezbędne do skutecznego i inspirującego nauczania.

Wyrusz z nami w podróż, która przekształci Twoją karierę nauczycielską i pomoże Ci wnieść swój wkład w kształtowanie przyszłych pokoleń. Odkryj swoje możliwości i dołącz do grona naszych ambitnych studentów.

Absolwent oferowanych studiów podylomowych to nauczyciel o bogatym profilu. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu teologii pastoralnej, biblistyki i duchowości, co umożliwia mu skuteczne i inspirujące nauczanie religii. Równocześnie, dzięki zdobytej wiedzy o aktualnym środowisku życia rodzin i jednostek, potrafi adekwatnie odpowiadać na wyzwania współczesności.

Absolwent kontynuuje proces samodoskonalenia się, bazując na Biblii i nauczaniu Kościoła, co przekłada się na jego formację intelektualną. Taka holistyczna edukacja stwarza w nim poczucie profesjonalnego przygotowania, niezbędnego do efektywnego zarządzania sobą i zespołami w dynamicznym środowisku edukacyjnym.

Dzięki temu Absolwent jest nauczycielem kompetentnym i pełnym pasji, gotowym do aktywnego uczestnictwa w życiu religijnym szkoły oraz promowania wartości chrześcijańskich w różnorodnych kontekstach edukacyjnych.

WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA
  • Kandydat jest czynnym zawodowo nauczycielem.
  • Kandydat posiada ukończone studia pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie na kierunku dającym uprawnienia do nauczania dowolnego przedmiotu w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej.
  • Kandydat dostarcza referencje od proboszcza parafii, do której przynależy.
  • Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się przez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK). Kandydat rejestruje się na stronie www.irk.upjp2.edu.pl i postępuje zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w IRK.
WYMAGANE DOKUMENTY

Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia na studia podyplomowe składa we właściwym sekretariacie następujące dokumenty:

• Formularz rekrutacyjny wraz z podaniem o przyjęcie na satudia, pobranym z konta kandydata w systemie IRK.
  • Dyplom ukończenia studiów.
  • Dokument potwierdzający posiadanie przygotowania pedagogicznego.
  • Referencje od proboszcza parafii, do której przynależy kandydat.
  • Dokument potwierdzajacy, że kandydat jest czynnym zawodowo nauczycielem.
TERMINY REKRUTACJI
Rekrutacja elektroniczna
Portal Internetowej Rejestracji Kandydatów
4.10.2023 12:00 – 5.10.2023 12:00
Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do przyjęcia 5.10.2023 15:00
Składanie dokumentów
Sekretariat WTST
6.10.2023 08:00 – 12.00
LIMIT MIEJSC
Limit dolny: 18 osób Limit górny: 30 osób
OPŁATY
Opłata za 4 semestry 6 000 zł
ZAJĘCIA
Zajęcia będą odbywać się w soboty w godzinach 9.00 – 14.00 przy ul. Piłsudskiego 6 w Tarnowie oraz zdalnie MSTeams w piątki w godzinach popołudniowo wieczornych. Studia będą trwały od października 2023 r. do września 2025 r.
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

• Uzyskanie zaliczeń wszystkich zajęć, w tym praktyk oraz zdanie wszystkich egzaminów.
  • Obecność na zajęciach.

ksprofgmbaran.png

ks. dr hab. Grzegorz M. Baran

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 6
33-100 Tarnów
wt-tarnow@upjp2.edu.pl

Jeśli masz jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu!

ZAPISUJĘ SIĘ NA STUDIA

ifk_baza.png